Esra Sarı Esra Sarı
Esra Sarı Esra Sarı
Esra Sarı Esra Sarı
Esra Sarı Esra Sarı

Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliğinde doğal renk uyumunun birebir yakalanması sebebiyle metal desteksiz porselen kuron ve köprüler, porselen dolgu, inlay ve onleyler tercih edilir olmuştur.

Gülüşleri acısız, olabildiğince dokuyu koruyarak ve hızlı bir şekilde değiştirmek laminalar sayesinde mümkündür. Doğal dişlerden çok az, bazı durumlarda ise hiç aşındırma yapmadan lamina diş uygulamalarına geçilebilir, bu özelliği sayesinde dokuyu en iyi şekilde koruyan bir yöntemdir.
 
Lamina doğal dişin minesini en iyi şekilde taklit etmek amacıyla dişin en üst tabakası olan mine kadar kalınlığı olan porselen yapraktır. Lamina kalınlığı 0.4 - 0.7 mm kadardır. Dişe yapıştırılmadan önce ince yapıları sebebiyle kırılmaya çok müsaitlerdir ancak dişe yapıştıklarında dişle kaynaşırlar ve dayanıklı hale gelirler.
 
Lamina diş üstün estetik özellikleri olan bir uygulamadır. Dişin üzerine yerleştirilen lamina ışık karşısında doğal dişle benzer şekilde davranır. Işığı geçirmesi, emmesi ve yansıtması sayesinde doğal dişi oldukça iyi taklit eder. Bu özellikleri sayesinde doğal dişe en yakın sonuçlar elde edilir.
 
Restorasyonun metal içermemesi ve kenar bitimlerinin doku ile uyumlu olması sayesinde ilerleyen dönemlerde de dişeti sağlığını koruyarak uyumlu şekilde uzun yıllar kullanılır.