Esra Sarı Esra Sarı
Esra Sarı Esra Sarı
Esra Sarı Esra Sarı

Diş Beyazlatma

Esas olarak kişi yaş aldıkça dişlerin rengi eski beyazlık ve parlaklığını yitirmeye başladığından, diş beyazlatma işlemi estetik diş hekimliği içerisinde ele alınır. 
 
Dişlerin rengi kahve, çay ve tütün gibi boyayıcı maddelerle değişebilir. Bu dış renklenmedir ve profesyonel temizlik sonrası giderilir. Dişin içine nüfus etmiş genetik yapı, yanlış ilaç kullanımı ya da yaş alma ile ortaya çıkan renkleşme ise ancak diş beyazlatma ile giderilebilir. 
 
Beyazlatma için hangi yöntem seçilirse seçilsin, prosedür eksiksiz yerine getirildikten sonra  beyazlatma derecesi hastanın genetik yapısıyla yakından ilgilidir. 
 

Hastanın beklentisi, yaşı, dişlerinin aldığı hasar varsa ona göre hangi tip beyazlatma yapılacağına karar verilir. Bunlar klinikte tek seans içerisinde bitirilen tedaviler olabileceği gibi kliniği 3-4 kere ziyaret edilerek yapılan tedaviler de olabilir.

Hastaya özel kılıflar hazırlanır. Hasta bu kılıflar içerisine kendine hekim tarafından verilmiş olan ilacı uygular. Hastanın muayenesi sonrası kendisine verilmiş jel tipine göre önerilen süreler ile hasta 5-7 gün ara vermeden tedaviye devam eder. Hasta ve hekimin ortak kararına göre tedavinin seyrine karar verilir.

Beyazlatma tedavisinin daha beyaz dişlerle sonlanması ve bu beyazlığın daha uzun süre idamesi için genellikle kombine tedavi ( ofis ve ev tipinin birlikte olduğu ) tercih ediyoruz. Başarılı bir tedavi için o dönemde tüketilmemesi gerekenler listesi ise  hazırlayıp hastamıza veriyoruz.