diş beyazlatmadiş beyazlatma Klinikte Yapılan Diş Beyazlatma Evde Yapılan Diş Beyazlatma Diş beyazlatma teknikleriEsas olarak kişi yaş aldıkça dişlerin rengi eski beyazlık ve parlaklığını yitirmeye başladığından, diş beyazlatma işlemi estetik diş hekimliği içerisinde ele alınır.

Dişlerin rengi kahve, çay ve tütün gibi boyayıcı maddelerle değişebilir. Bu dış renklenmedir ve profesyonel temizlik sonrası giderilir. Dişin içine nufüs etmiş genetik yapı, yanlış ilaç kullanımı ya da yaş alma ile ortaya çıkan renkleşme ise ancak diş beyazlatma ile giderilebilir.

Klinikte Yapılan Diş Beyazlatma

Dişeti koruyucu madde ile dikkatli şekilde örtülür. Diş Beyazlatma jeli dişler üzerine uygulanır. Seçilen jelin tipine göre kimyasal reaksiyon ile işlev görür ya da dışarından bir enerji kaynağı reaksiyonu hızlandırmak üzere ortama eklenir.

Yaklaşık 1.5 saatlik işlem sonrası hasta dişleri 4-5 ton açılmış olarak tedaviden ayrılır. Uygulanan yöntemin yanı sıra hastanın diş genetik kodu ortaya çıkacak rengi belirler.

Evde Yapılan Diş Beyazlatma

Hastaya özel kılıflar hazırlanır. Hasta bu kılıflar içerisine kendine hekim tarafından verilmiş olan ilacı uygular. Hastanın muayenesi sonrası kendisine verilmiş jel tipine göre önerilen süreler ile hasta 5-7 gün ara vermeden tedaviye devam eder.

Hasta ve hekimin ortak kararına göre tedavinin seyrine karar verilir.